Medlemsmøte om Jordbruksavtalen
Medlemmer i Telemark
Årets jordbruksforhandlinger endte med avtale mellom staten og Norges Bondelag sist fredag, den 16.05. Mange av dere er nok godt kjent med resultatet av forhandlingene. Telemark Bondelag har i mange år hatt en praksis med å invitere til medlemsmøte i etterkant av jordbruksforhandlingene. Hensikten med et slikt møte er at dere som medlemmer skal bli best mulig kjent med avtalens innhold og hvilken effekt den gir for næringa. De seinere årene har vi gjennomført dette medlemsmøte på Teams, – for at flest mulig skal få anledning til å delta.
I år gjennomføres medlemsmøte i morgen, onsdag den 21.05. kl. 19:00. Møtet vil ha ei maksimal ramme på to timer. Fra Norges Bondelag stiller 1. nestleder Bodhild Fjelltveit. Fjelltveit er en del av forhandlingsutvalget ved jordbruksforhandlingene, og med det har hun detaljkunnskaper om avtalens innhold og om prosessen som førte til årets jordbruksavtale.
I møtet vil Bodhild Fjelltveit innlede om avtalen, i tillegg vil det selvsagt bli rikelig anledning til å stille spørsmål og gi kommentarer.
NB! Lenke til teamsmøte er sendt medlemmene på e-post. Hvis du ikke har mottatt e-post, så kan det være fordi e-posten din ikke er registrert i vårt medlemsregister. Send e-post til telemark@bondelaget.no så sender vi deg lenken.
Vel møtt 😊